Vánoce
Vánoce, Vánoční dárky, Vánoční koledy
Říj
12
Vánoční stromeček

Vánoční stromeček je patrně jeden z největších symbolů Vánoc, no kdo si dnes dokáže představit Štědrý den bez vánočního stromku? Pod vánoční stromeček se ukládájí dárky, které přinesl Ježíšek.

Vánoční stromeček

Jak ale vybrat ten správný Vánoční stromek? Hlavní otázkou je zda se rozhodnout pro umělý vánoční stromeček nebo pro ten živý. Ochránci přírody patrně budou tvrdit fakt, že kvůli svákům přeci není nutné ničit přírodu, ovšem zdání trochu klame. Většina vánočních stromků se totiž pěstuje ve speciálních sadech, které jsou mimo klasický les. V jiném případě se používají stromky, které v lese překáží pro zdravý růst ostatních stromů, takže se používají stromky, které by se tak jako tak museli vykácet, takhle poslouží ještě k dalšímu účelu.

Pro umělý vánoční stromek hovoří fakt, že vytáhnout stromek ze skříně je mnohem pohodlnější a levnější než jej kupovat před obchodním domem nebo na vánočním trhu. I umělý stromek sice musíme koupit, nicméně jedná se o jednorázovou investici, která se ve výsledku určitě vyplatí.

Nicméně pro mnoho lidí, není umělý stromek to pravé, proto si raději koupí voňavý živý stromek. Ten sice musíme kupovat každý rok, nicméně vůně čerstvého vánoční stromku pěkně dotváří celkovou atmosféru.

Pokud si chceme koupit ten pravý Vánoční stromek, určitě bychom jej měli kupovat venku. Většina trhů se vyskytuje poblíž obchodních domů kam můžeme bezproblémů zaparkovat autem a stromek naložit. S výběrem bychom neměli moc dlouho otálet neboť těsně před vánocemi bývá většina dobrých kousků vyprodána, také není dobré koupit hned první stromek který vidíme, jak se říká vyber ale nepřeber.

Klasickým Vánočním stromkem je smrk nebo jedle s výškou zhruba 1,5 m. Stromek vybírejte především podle rozměrů bytu a místa, kde bude stromek umístěn. Taky si zkuste představit jak se bude zdobit a zda mu vyhovují ozdoby které máte doma. Velmi husté stromky se špatně zdobí. Stromek před vánocemi postavte do chladna (např. na balkon) a odstraňte ochrannou síť, zabráníte tak ničení větví. Ničemu neuškodíte pokud stromek položíte do nádoby s vodou.

Cena vánočního stromku se pohybuje mezi 200 - 1000 Kč, záleží na jeho velikosti a typu.

Existuje ještě další možnost a tím je skutečně živý vánoční stromek, který můžeme mít doma v květináči. Tento stromek ale bývá velmi malého vzrůstu a pokud má i nadále přežít, nesmí být v pokojové teplotě déle než tři dny.


Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.